PURE L-Glutamine 300g

  • 1.290,00ден890,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 890,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Gaspari Nutrition

Код на продуктот: 5602

Ознаки:  purel-glutamine300gГЛУТАМИНИ newproducts


Глутаминот е амино киселина која природно се создава во нашето тело и е една од најзастапените амино киселини. Таа е вклучена во синтезата на протеините и игра важна улога во хидратацијата на мускулните клетки и производството на природен хормон на раст. Од голема полза е оваа амино киселина во нашиот организам, таа ја поддржува мускулната функција. Придонесува во протеинската синтеза (мускулниот раст), анти-протеолитички функции (го спречува распаѓањето на мускулното ткиво) и го зголемува ефектот на хормон за раст.

Глутаминот може да биде од голема корист за спортистите кои учествуваат во спортови каде силата, брзината, и / или издржливоста се од суштинско значење, бидејќи тој се употребува за да се спречи разградување на мускулното ткиво како резултат на неговиот недостаток, а исто така делува и во намалување на воспалението на мускулите и ги стимулира мозочните клетки – подобрувајќи ги концентрацијата и паметењето.

Главни придобивки:
- Значително ја подобрува регенерацијата
- Стимулира мускулен раст
- Го зголемува нивото на енергија

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!