Quattro Protein 3000g

  • 3.100,00ден2.490,00ден

За достава се доплаќа 100ден. Достава до КАРГО БАЗА во градот.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.490,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ016

Ознаки:  quattroprotein3000g ГЕЈНЕРИ НАМЕНА wheyПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ


Што е подобро, по еден протеин во четири различни пакувања или четири типови на протеини во едно пакување?

Superior 14 Quattro Protein содржи 4 квалитетни извори на протеини кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, а исто така и за одржување на нормални коски.

Тој е создаден за да ги надминете своите спортови или фитнес цели што е можно поскоро. Производот ги содржи сите амино киселини што им се потребни на вашите мускули за добивање и одржување на чистата мускулна маса. 

Глутаминските пептиди им даваат на мускулите несуштинска аминокиселина во сложена форма, која е најзастапена амино киселина во мускулните клетки. Таа е во стабилна структура на пептид, која овозможува побрзо апсорбирање, особено после тренингот, помага да се наполнат складиштата на празни амино киселини и како резултат на тоа, се зголемува брзината на регенерацијата.

 

Протеиниски микс (протеин концентрат од сурутка, протеин концентрат од млеко, изолат протеин од сурутка, албумин од јајце), декстроза, обезмастено млеко во прав, ароми, растителни масла [триглицериди со среден ланец (МЦТ) од кокосово масло], боја (карамела), емулгатор (натриум карбоксиметил целулоза), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К).

Алерген информации: Произведено во објект во кој се користи глутен, соја, јајца и јатки.

 

Измешајте 1 мерица (35гр) протеин со 250мл вода. Како додаток во исхраната, земете 1-2 порции дневно: во денови кога тренирате конзумирајте 1 доза веднаш по будење и 1 после тренингот. Во денови кога не тренирате земете една доза веднаш по будењето.

Предупредување: Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена на избалансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза! Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Начин на чување: Чувајте го пакувањето цврсто затворено по отворањето. Чувајте се далеку од директна топлина, влага и светлина. По отворањето не го чувајте производот повеќе од 6 месеци.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!