STEEL L-CARNITINE 1000ml

  • 1.200,00ден890,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 890,00ден

Достапност: На залиха

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS

Код на продуктот: 4038

Ознаки:  steell-carnitine1000mlКАРНИТИН СЛАБЕЕЊЕ preorder crazyoffers


Л-карнитинот е аминокиселина која промовира конверзија на маснотиите во енергија (дефинирање на губење на тежината).  Пренесува маснотии во клеточна митохондрија каде се создава енергија. Телото произведува свој Л-карнитин, но не во доволни количини за да се постигне овој ефект. Л-карнитинот е едно од најдобрите средства  за спречување на хроничен замор - го спречува формирањето на млечна киселина во мускулите и има позитивен ефект врз срцето, што е индиректен ергогенски ефект (издржливост, сила).
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!