Steel Amino Liquid 1000 ml

  • 1.230,00ден990,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: На залиха

Производител: GERMAN GENETIX

Код на продуктот: 403

Ознаки:  steelaminoliquid1000preorder crazyoffers АМИНОКИСЕЛИНИ


Моќна формула со сите амино киселини што му се потребни на вашето тело да изгради чисто мускулно ткиво. 

Steel Amino Liquid е повеќе компонентен амино киселински комплекс од германската компанија German Genetix, кој е достапен во течна форма (во форма на сируп), има многу широк амино киселински профил и е совршен за спортисти како протеинска исхрана, за градба и обновување на чистата мускулна маса.
Помага во намалување на катаболизмот и да се обезбеди позитивен баланс на азот, помага да се активираат процесите на закрепнување и да се зголеми нивото на машкиот полов хормон, а исто така ја подобрува целокупната благосостојба и мускулниот тонус.

Steel Amino е содржан од брзо апсорбирачки течни амино киселини кои се состојат од хидролизиран протеин и слободни амино киселини. Поради нивната брза искористеност, тие се најпогодни за опоравување и раст на мускулите после тренингот.
По тренингот најважно ви е да ги закрепнете мускулите со тоа што ќе им обезбедите „градежни материјали“ за закрепнување. Многумина тоа го прават тоа користејќи протеин од сурутка.
Веќе неморате да користите протеински прав бидејќи сите амино киселини се подготвени и достапни во едноставна форма за употреба.
Течната формула има одличен вкус и ќе уживате во користењето на овој здрав напиток.

Која е разликата помеѓу протеинот од сурутка и амино киселините?
Протеините всушност се состојат од амино киселини и тие се разградуваат на амино киселини во нашиот дигестивен систем и дури потоа одат во мускулите. Додека амино киселините веќе се разградени, што значи дека сте избрале подеднакво ефикасен, но и побрз начин за закрепнување.

Протеинските пептиди се протеински фракции кои ги прават полесно сварливи за желудникот што значи дека побрзо ќе стигнат до вашите мускули и ќе обезбедат побрз раст.

Сè што ви треба да им помогнете на вашите мускули да растат... ВО ЕДНА ЧАША...

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!