INSTANT OATMEAL 1.5 kg

  • 590,00ден

Инстантна житна овесна каша, исчистена, излупена, исушена.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 590,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Big Man

Код на продуктот: 6033

Ознаки:  instantoatmeal1.5ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ИНСТАНТХРАНА


Со Instant Oatmeal добивате инстант овесна каша со прекрасен вкус и брзо разложување

Како инстант, можете да го користите директно растворен во вода, млеко или вашиот омилен напиток. Се разбира, можете да го користите и за готвење на вашите омилени јадења за да додадете бавно сварливи јаглехидрати, протеини и влакна во вашата исхрана, речиси БЕЗ НИКАКОВ ШЕЌЕР.

Без сомнение, тоа е вкусен и поинаков начин да консумирате сложени јаглехидрати и да ја обезбедите енергијата што му е потребна на вашето тело за да се соочи со денот, без да заборавите дека е извор и на растителни протеини.

Instant Oatmeal е комплетна и здрава храна за почеток на денот или за јадење помеѓу оброците, кои придонесуваат за намалување на холестеролот, за подобрување на липидниот профил во крвта, тоа е храна со низок гликемиски индекс и благодарение на влакната има заситено и лаксативно дејство, исто така идеален е и за слабеење.

Главните придобивки:
- Инстант овесна каша, веднаш се меша.
- Тоа е здрав извор на јаглехидрати со низок гликемиски индекс (кој ќе ви го одржава нивото на јаглехидрати во мускулите) 
- Тоа е здрав извор на висококвалитетни протеини.
- Придонесува за следење на здрава и урамнотежена исхрана.
- Придонесува за одржување и развој на мускулната маса.
- Придонесува за задоволување на барањата за влакна и дигестивно здравје.

INSTANT OATMEAL е додаток во исхраната кој може да се конзумира секојдневно за да се искористат предностите и сите негови својства. Поради тоа што се смета за важен извор на јаглехидрати, се препорачува рано наутро и 1ч пред физичка активност.

Бенифиции на производот:
- Висок протеински внес
- Го намалува мускулниот анаболизам
- Го забрзува опоравокот на мускулите
- Може да замени оброк

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!