INSTANT RICE FLOUR 1,5 kg

  • 690,00ден

Инстантна житна овесна каша, исчистена, излупена, исушена.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 690,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Big Man

Код на продуктот: 6034

Ознаки:  instantriceflour15ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ИНСТАНТХРАНА


Инстант оризово брашно од Bigman Nutrition е сестран производ направен од оризово брашно со кој можеме да подготвиме вкусни рецепти, смути, креми или да ги згуснеме нашите јадења.

Инстант оризовото брашно е извор на квалитетни јаглехидрати, без шеќери и лесно се подготвува со кои можеме да му обезбедиме постојана енергија на нашето тело на вкусен и здрав начин.

Секој 100 гр ќе ни обезбеди околу 76 гр јаглени хидрати, 8 гр протеини и само 1 гр масти со незначителна количина на шеќери и заситени масти.

Инстант оризовото брашно е достапно во неверојатни вкусови и има екстра фина и мазна текстура што ќе ги направи нашите рецепти да излезат од најбогатите и без додавање ни најмала количина на масти и шеќери.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!