100% PEANUT BUTTER SAUCE 250g

  • 400,00ден

Природен состав - 100% кикирики | Одличен додаток на солени и слатки јадења | Без палмино масло | Неверојатен вкус и совршена текстура

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 400,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3186/4

Ознаки:  zerosauce250ПРЕЛИВЏЕМ 100peanutbutter250g


Природен состав - 100% ореви! 24 гр протеин во 100 гр производ. Неверојатен вкус и совршена текстура!
Конечно, одличен додаток на солени и слатки јадења.

Овој путер од кикирики ќе ја диверзифицира вашата дневна исхрана и ќе го „зајакне“ вкусот на многу јадења, закуски и десерти. Вкусете го 100% PEANUT BUTTER SAUCE од Олимп!

Кремот од путер од кикирики произведен во современиот центар за истражување и развој на фармацевтската компанија Олимп е идеално решение за оние кои следат здрава и урамнотежена исхрана. 100% PEANUT BUTTER SAUCE има сосема природен состав - 100% кикирики со вредни хранливи материи. Производот на Олимп е одличен извор на протеини. Исто така, содржи многу диетални влакна и има висока содржина на маснотии.

Уште еден авантуристички сос од 100% путер од кикирики со одличен вкус. Искористете го максимално со подготвување вкусни јадења, десерти и здрави грицки кои ќе ја зајакнат вашата дневна исхрана! Проверете колку можат да бидат вкусни протеинските палачинки премачкани со прелив од 100% PEANUT BUTTER SAUCE. Изненадете ги пријателите и подгответе чоколадни колачиња или протеински сладолед со додавање на 100% PEANUT BUTTER SAUCE, сигурно нема да можат да одолеат! Вистински празник за непцето!

Предности:

  • Природен состав - 100% кикирики
  • 24 гр протеин (на 100 гр производ) кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса
  • Неоддолив вкус
  • Солидна содржина на диетални влакна
  • Без палмино масло

 

100% кикирики.
Информации за алергени: производот може да содржи други ореви, семе од сусам.

100% PEANUT BUTTER SAUCE е направен од печени кикирики. Богат со растителни влакна. Природен вкус на кикирики - идеален за конзумирање сам или како состојка на слатки или солени јадења.

Прилагодете ја употребата според вашите индивидуални потреби. Масниот слој на горниот дел од производот е природен во сосот од путер од кикирики. Протресете го пред да го користите.

Да се чува на суво и ладно место на температура не повисока од 25 ° C, подалеку од директна сончева светлина. Откако ќе се отвори, чувајте го во фрижидер и консумирајте го во рок од 3 недели.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!