ZERO SAUCE 250 ml

  • 400,00ден

ZERO SAUCE 250 ml - ZERO SAUCE 250 ml - ZERO SAUCE.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 400,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3186

Ознаки:  zerosauce250ПРЕЛИВЏЕМ blackweek


ZERO SAUCE... THIS IS IT.
THIS IS WHAT YOU'VE BEEN LOOKING FOR

Дали сакате некои вкусни палачинки со двоен чоколаден прелив? Или можеби десерт во форма на брауни со прелив со вкус на карамелa, или протеински сладолед со прелив со вкус на јагода?
Нема проблем! ZERO SAUCE на Олимп се добро осмислено решение за луѓето кои се грижат за здравата исхрана и нивниот изглед, кои сакаат слатки и, во исто време, карактеристични вкусови. Одлични се за диети за слабеење, за дијабетичари и физички активни спортисти кои сакаат да ја рафинираат својата фигура.

Одличниот вкус не е единствената предност на ZERO SAUCE од Олимп! Производот е подготвен во современиот центар за истражување и развој на фармацевтската компанија на Олимп Лабораториите. Има одлична текстура, и што е уште поважно, не содржи шеќер или маснотии! Дополнително, содржи дел од вредни дијетални влакна.

Кога посегнувате по ZERO SAUCE, треба да изберете помеѓу три прекрасни вкусови: јагода, карамела и двојно чоколадо. Производот ќе работи совршено во комбинација со функционалната храна

Имајте повкусни оброци со сос од нула Олимп! Со нашите сосови, диетата и здравата исхрана не мора да бидат досадни!

 

Земете како што е предложено на производот (5 мл) како додаток на јадења, десерти и пијалоци.

Прилагодете ја употребата според вашите индивидуални потреби. Консумирајте директно по подготовката. Раслојувањето на производот е природен процес. Протресете го пред употреба.

Најдобро пред: видете на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место на температура не повисока од 25 ° C, подалеку од директна сончева светлина. Откако ќе се отвори, чувајте го во фрижидер и консумирајте го во рок од 4 недели.

 

ZERO SAUCE вкус на јагода. Со засладувачи. Без шеќери. Без масти. Ниска калорична вредност. Богат со растителни влакна.
Состојки: вода, згуснувачи - целулозна гума, ксантан гума; инулин, засладувачи - ксилитол, сукралоза; арома, боја: каротини; концентрат од црн морков, конзерванси - калиум сорбат, натриум бензоат; регулатор на киселост - лимонска киселина.

ZERO SAUCE вкус на карамела. Со засладувачи. Без шеќери. Без масти. Ниска калорична вредност. Богат со растителни влакна.
Состојки: вода, згуснувачи - целулозна гума, ксантан гума; инулин, засладувачи - ксилитол, сукралоза; арома, боја - E 150ц; конзерванси - калиум сорбат, натриум бензоат; регулатор на киселост - лимонска киселина.

ZERO SAUCE вкус на дупло чоколадо. Со засладувачи. Без шеќери. Без масти. Ниска калорична вредност. Богат со растителни влакна.
Состојки: вода, инулин, засладувачи - ксилитол, сукралоза; згуснувач - ксантан гума; цитрусни влакна, ароми, 0,8% какао со намалени маснти, конзерванси - сорбат калиум, натриум бензоат; регулатор на киселост - лимонска киселина; сол

Информации за алергени: производот може да содржи млеко, соја, сенф и целер.
Предупредување: не консумирајте во случај на преосетливост на какви било состојки на производот.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!