THERMOSPEED HARDCORE 30caps

  • 390,00ден

ДОСЕГА НЕ БИЛ НАПРАВЕН ВАКОВ СОСТАВ !!! ПРОГРЕСИВНА ТЕРМОГЕНЕТИЧКА ФОРМУЛА !!!

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3111

Ознаки:  thermospeedhardcore30caps ТЕРМОГЕНЕТИЦИ СТИМУЛАНСИНАЕНЕРГИЈА
THERMOSPEED HADRCORE - ПРОГРЕСИВНА ТЕРМОГЕНЕТИЧКА ФОРМУЛА !!!

Еден од најефикасните производи кои ќе ви помогнат во намалување на тежината, сега и во ХАРДКОР пакување, со цел да побрзо да ви помогне да стигнете до посакуваната фигура. Ултра модерни композиции кои придонесуваат за одржување на саканата промена на енергија во телото, со што се олеснува контролата на телесната тежина.

THERMO SPEED® HARDCORE ги активира двата главни механизми одговорни за ефикасно ослободување на енергија која е акумулирана во масното ткиво во телото: зголемување на метаболичката стапка и зголемување на базалната метаболичка стапка како и стимулирање на липофизата и искористеноста на производот.

ДОСЕГА НЕ БИЛ НАПРАВЕН ВАКОВ СОСТАВ !!!

Композициски THERMO SPEED® HARDCORE е вклучен во 2 мешавини - енергија со дифузирање на мастите и метаболички енергетски систем.
Стандардизирани билни екстракти кои се фокусираат на синергија на акција на секоја активна супстанца во насока на забрзување на процесот на липолизата и намалување на стапката на синтезата на маснотии во телото.

  • Екстракт од Гарцинија Камоџа (Garcinia Cambogia) - стандардизиран до 60% хидросицитрична киселина (HCA) - HCA најпосакувана карактеристика гледана од аспект за намалување на масти, е да делува како инхибитор за ензимот ATP-цитрат лиаза, а со тоа константно да синтезира инхибиција на маснотии. Покрај тоа, ова соединение се должи на намалување на нивото на шеќер во крвта, како и намалување на нивото на инсулин.

  • Екстракт од индиска коприва (Coleus forskohlii) стандардизиран до 10% форсколин - Главната цел на форсколинот е активирање на енсимот аденилат циклаза да го зголеми нивото на сАМР - цикличен аденозин монофосфат). Човечки студии покажале дека дебелите луѓе имаат намалена активност на овој ензим. Овој екстракт има функција во стимулирање на ослободување на тироидните хормони, кои имаат големо влијание врз стапката на базалниот метаболизам и согорувањето на мастите ткива.

  • Екстракт од црвен бибер (Cayenne pepper) стандардизиран до 8% капсаицин - Ова ја зголемува топлина која ја произведува телото, и ја намалува стапката на синтеза на масти во масните клетки (адипоцити) - го забавува на нивниот раст.

  • Екстракт од црн пипер (Black Pepper) стандардизиран до 95% пиперин - Ова се високо концентрирани активни состојки кои ја зголемуваат термогенезата и оксидацијата и ја зголемува стапката на метаболизмот. Во исто време, студиите покажуваат дека пипетинот може да го зголеми нивото на серотонин и бета-ендорфин во мозокот.

  • Екстракт од семе на зелено кафе (green seed caffee) стандардизиран до 50% хлорогенична киселина (CGA) - Тоа ја намалува амплитудата на флуктуации на нивото на гликоза во крвта преку инхибиција на неговата апсорпција од цревата. Исто така, ја спречува акумулација на липиди со намалување на неговата апсорпција во цревата и намалување на ефикасноста на метаболизмот во црниот дроб.

  • Кофеинот во чиста, безводна кристалната форма - Тоа е многу побрзо да се вари, брзо го стимулира централниот нервен систем и брзо ја зголемување на стапката на метаболизмот.

  • Екстракт од Ѓумбир (GINGER) стандардизиран до 5% џинџерол - Истражувањата покажуваат дека активните состојки содржани во екстрактот, може да се зголеми стапката на метаболички за 20%, ова е веројатно поради зголеменото искористување на кислородот во мускулните клетки на организмот, со што се зголемува употребата на слободните масни киселини како извор на енергија. Покрај тоа, потрошувачката на ѓумбир придонесува и зголемување на ситост по оброкот, придонесувајќи за намалување на износот на храна.

  • Л-тирозин - Делува како активатор на адреналин и норадреналин, да се подигне потрошувачката на калории. Во исто време, може да има значително влијание врз намалување на внесувањето храна, а со тоа и на износот на калории внесени во текот на денот.

  • Екстракт од гуарана (Guarana) стандардизиран до 50% кофеин - Овој алкалоид дејствува како стимулант со блокирање на распаѓањето на цикличниот AMP во ќелија, која може да го продолжи дејството на катехоламини, како што се адреналин. Со што ја забрзува стапката на метаболизмот со зголемување на термогенеза и трошење на калории.
Обезбедува подолга психо-физичка стимулација.

Производите се направени по ФАРМАЦЕВТСКИ СТАНДАРДИ со највисок квалитет !
Производот дизајниран за луѓе кои сакаат ефикасно да ги намалат телесните масти !
Висококвалитетните состојки се стандардизирани за да содржат точна количина на активни супстанции !

Една од клучните предности на Thermo Speed® Hardcore е дека е произведен со употреба на стандардизиран растителен екстракт со прецизно дефинирана содржина на активни супстанции. Поради ова, влијанието врз телото е многу поефикасно и предвидливо.

ВНИМАНИЕ! Thermo Speed® Hardcore е произведен во највисоки стандарди за производство на фармацевтски производи. Состојките се безбедни и детално се проучуваат во поглед на присуството на микробиолошки контаминации, тешки метали или супстанции кои се забранети во спортот.MEGA CAPS®/MEGA CAPSULES® Е ИНДУСТРИСКА СОПСТВЕНОСТ НА КОМПАНИЈАТА ОЛИМП ЛАБОРАТОРИИ.
OLIMP MEGA CAPS®/MEGA CAPSULES® - ПРВИ, ОРИГИНАЛНИ, ЕДИНСТВЕНИ !

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!