Tribusteron 90 120caps

  • 1.400,00ден

Во OLIMP TRIBUSTERON 90 се наоѓаат примарни сапоини,меѓу кој е најважен протодиосцин кој го стимулира оделувањето на ЛХ-хормон кој по природен пат го зголемува нивото на тестостерон кај мажите и естроген кај жените.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.400,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3089

Ознаки:  tribusteron120caps ЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОН


Во OLIMP TRIBUSTERON 90 се наоѓаат примарни сапоини,меѓу кој е најважен протодиосцин кој го стимулира оделувањето на ЛХ-хормон кој по природен пат го зголемува нивото на тестостерон кај мажите и естроген кај жените.
Битно е да се напомене дека овој производ го потикнува природното лачење на сопствениот тестостерон (или естроген кај жените) и нема НИКАКВИ ШТЕТНИ ЕФЕКТИ кои можеме да ги видиме при употреба на синтетички прохормони и други забранети состојки.
Значи со зголемување на нивото на тестостерон кај мажите и есторген кај жените се овозможува телото да прими и искористи многу повеќе белковини (протеини) за раст на мускулната маса и сила отколку што телото може нормално да искористи.
Оптималното ниво на тестостеронот доведува до подобар и побрз развој на мускулната маса,допринесува до значително губење на масните наслаги,ја потикнува сексуалната желба (покажува многу добро афродизијачко дејство и го подигнува либидито, елиминирајќи ги сите симптоми на сексуална дисфункција) и овозможува подобро и побрзо опоравување после напорните тренинзи.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!