Tribusteron 90 15caps

  • 200,00ден

Во OLIMP TRIBUSTERON 90 се наоѓаат примарни сапоини,меѓу кој е најважен протодиосцин кој го стимулира оделувањето на ЛХ-хормон кој по природен пат го зголемува нивото на тестостерон кај мажите и естроген кај жените.Tribusteron 90 15caps - Во OLIMP TRIBUST

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 200,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3088

Ознаки:  tribusteron15capsЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОН


Во OLIMP TRIBUSTERON 90 се наоѓаат примарни сапоини,меѓу кој е најважен протодиосцин кој го стимулира оделувањето на ЛХ-хормон кој по природен пат го зголемува нивото на тестостерон кај мажите и естроген кај жените.

Битно е да се напомене дека овој производ го потикнува природното лачење на сопствениот тестостерон (или естроген кај жените) и нема НИКАКВИ ШТЕТНИ ЕФЕКТИ кои можеме да ги видиме при употреба на синтетички прохормони и други забранети состојки.

Значи со зголемување на нивото на тестостерон кај мажите и есторген кај жените се овозможува телото да прими и искористи многу повеќе белковини (протеини) за раст на мускулната маса и сила отколку што телото може нормално да искористи.

Оптималното ниво на тестостеронот доведува до подобар и побрз развој на мускулната маса,допринесува до значително губење на масните наслаги,ја потикнува сексуалната желба (покажува многу добро афродизијачко дејство и го подигнува

либидито, елиминирајќи ги сите симптоми на сексуална

дисфункција) и овозможува подобро и побрзо опоравување после напорните тренинзи.

 

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!