Tribulus Testo 2500 120tabs

  • 900,00ден690,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База. За оваа промоција не следуваат дополнителни попусти и гратиси. Рокот на производот е до 12.2022

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 690,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ005

Ознаки:  tribulustesto2500120tabs ЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОН blackweek crazyoffers


Tribulus Terrestris е растение кое се користи за зголемување на мускулната сила и подобрување на физичката кондиција. Тоа се користи со векови во античка Грција, Индија и Африка за поддршка на плодноста и подмладување на телото. Исто така има доста познати афродизијачки својства. Неодамнешни научни истражувања покажуваат дека, иако тоа не содржи хормони, Tribulus помага за поддршка на производството на здрав машки хормони и репродуктивното здравје. Одкога е внесен, протодиосцинот кој е содржан во Tribulus Testo 2500 подложува да се конвертира во дехидроепиандростерон (ДХЕА), претходник на тестостеронот. Зголеменото ниво на ДХЕА во крвотокот произведува зголемена ефикасност за време на тренингот и лобидото. Производот се препорачува за професионални и аматерски спортисти.

Tribulus Testo 2500 е суплемент што го засилува тестостеронот, содржи стандардизиран екстракт од чист трибулус во една од најјаките дози достапни на пазарот.

Сапонините Diosgenin и Protodioscin го зајакнуваат имуниот систем и ја стимулираат секрецијата на лутеинизирачкиот хормон (ЛХ), кој пак, истовремено ја стимулира синтезата на тестостерон. Кај мажите, сапонините во Tribulus Testo 2500 ја зголемуваат количината на слободниот тестостерон, кој стимулира мускулен раст и топење на мастите, ја интензивира сперматогенезата и ја подобрува силата, кондицијата и сексуалниот нагон. Како резултат на тоа што Tribulus Testo 2500 има повеќе од 40% сапонини, слободниот тестостерон е на максимално ниво!

Кај жените пак, хормоналниот систем е оптимизиран во поглед на соодносот на естроген со тестостерон. Така што жените кои користат Tribulus Testo 2500 добиваат витка фигура и зголемено сексуално задоволство.

Мускулен раст е возможен само со соодветно и постојано внесување на амино киселини. Така што пожелно е да внесувате брзо апсорбирачки протеини, како Superior Whey Core (особено наутро, како и пред или после тренинг), спороапсорбирачки протеини и, ако е потребно, дополнителни суплементи, како AAKG, за избегнување на мускулна деградација и како поддршка за Tribulus Testo 2500.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!