ANIMAL PUMP 30 packs

  • 2.890,00ден

ANIMAL PUMP 30 packs -

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.890,00ден

Достапност: На залиха

Производител: UNIVERSAL NUTRITION

Код на продуктот: 2501

Ознаки:  animalpumppacksnitricoxideБУСТЕРИ


Витамин Ц (како аскорбинска киселина), Магнезиум (магнезиум стерат), Селен ( како натриум селенит); Темелна креатинска матрица со Креапуре и креатин магнаповер [Креатин монохидрат, Трикреатин матрикс (ТЦМ) (креатин глуконат, креатин оротат, креатин АКГ), Магнезиум креатин хелат]; НО експлозивен комплекс со карносин [Л-глутамин, Л-аргинин, Глукуронолактон, Бета аланин, Екстракт од кора од бор]; Енергетски комплекс [Комплекс Метилакстин, (кофеин, прав од семе од кола орев, прав од семе од гуарана)]; Антиоксидант комплекс [Екстракт од семе од грозје (полифеноли), Л-цистеин ХЦЛ, Екстракт од лист од зелен чај (ЕГЦГ), Екстракт од зрно од кафе]; Пумп Транспорт Комплекс со Синулин ПФ и Биоперин [Таурин, Корен од ѓумбир (ѓумбироли, шогаоли), Екстракт од кора од цимет, Екстракт од семе од толчец (4-Хидроксиизолеуцин), Екстракт од овошје пипер нигрум].

Останати состојки: Дикалциум фосфат, желатин (сулфити), микрокристална целулоза, малтодекстрин, магнезиум стеарат, стеаринска киселина, титаниум диоксид, ФД&Ц Црвена #40, ФД&Ц Сина #1, фармацевтска глазура. Произведено во објект на опрема што преработува млеко, соја, јајца, кикирики, ореви, риба, школки и пченица.

Белешки за состојките:
Креатинот со бренд Creapure е ексклузивен производ на AlzChem Trostberg Gmbh Германија. Тестирано и докажано без нечистотии. Патент на САД # 5,719,319.
Креатин Манга Повер (магнезиум креатин хелат) е регистрирана трговска марка на Albion Laboratories, Inc. и е покриена со патентот на САД бр. 6,114,379 .
Биоперин - Bioperine е регистрирана трговска марка на Sabinsa Corporation (патенти на САД # 5,536,506, # 5744,161, # 5,972,382).
Цинулин е регистрирана трговска марка на Integrity Nutraceuticals International.
Антиоксиданс комплекс вклучува аскорбинска киселина и натриум селенит во 700мг.
Natural Alternatives International е сопственик на патенти наведени на www.carnosyn.com и регистрирана трговска марка Carnosyn.

 

Како додаток во исхрана земете едно пакетче 30-45 минути пред да тренирате, по можност на празен стомак. Бидејќи секое пакување ја содржи вашата целосна дневна доза на креатин, земајте го ПУМП секој ден за оптимални резултати. Во денови кога не тренирате, може да го консумирате пакетчето во исто време како и кога би тренирале. Можете да ја отстраните црвената капсула во денови кога не тренирате или ако тренирате ноќе.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Предупредување: За да го одржите што е можно посвеж, чувајте го на ладно и суво место, подалеку од топлина, влага и сончева светлина.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!