ULTRA PREMIUM WHEY BUILD 2270g

  • 3.290,00ден2.150,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.150,00ден

Достапност: На залиха

Производител: EVERBUILD NUTRITION

Код на продуктот: ЕБ13

Ознаки:  ultrapremiumwheybuild908gПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ 2270g ПРОТЕИНИ crazyoffers pbc


Everbuild Ultra Premium Whey Build е новиот знаменосец на семејството EVERBUILD NUTRITION PREMIUM. Тоа е комбинација на извори на протеини со висока вредност на биорасположивост. Ова овозможува негова целосна апсорпција од организмот.

Уникатна комбинација на:
WHEY PROTEIN CONCENTRATE
WHEY PROTEIN ISOLATE
HYDROLISED WHEY PEPTIDES
MILK PROTEIN
CALCIUM CASEIN

Предности на овој протеин
Брза изградба на мускулна маса
Брз опоравок
Зголемување на сила
4 грама глутамин по доза
5,5 грама BCAA по доза
Содржи Стевиа
Ензимски комплекс
Над 10 милијарди „добри“ бактерии во една доза

Комбинација од неколку извори на протеини кои се со екстремна биорасположивост на организмот (да можат целосно да бидат апсорбирани).

Everbuild Ultra Premium Whey Build го забрзува процесот на опоравување после напорен тренинг, овозможува брза изградба на мускулно ткиво и го зголемува дневниот внес на протеини. Овој иновативен протеин содржи 4 грама „паметни“ јаглехидрати по доза. Нивната мисија е да го забрзаат транспортот на протеини во организмот и истите да стигнат до посакуваната дестинација во најкус можен рок.

Ензимскиот комплекс во Ultra Premium Whey Build овозможува моментална обработка и асимилација на хранливите материи. Пробиотичкиот комплекс е одговорен за добрата рамнотежа на бактериите во организмот, бидејќи обезбедува околу 10 милијарди „добри“ бактерии во доза од 34 грама.
Друга предност на Ultra Premium Whey Build е што е засладен со Stevia.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!