100% BEEF ISOLATE™ 1816 g

  • 3.590,00ден2.690,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.690,00ден

Достапност: На залиха

Производител: EVERBUILD NUTRITION

Код на продуктот: ЕБ04

Ознаки:  100beefisolate™1816ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ПРОТЕИНИ


Во светот кадe  сурутката  го превземала приматот за извор на протеини во прав, може да изгледа тешко да се најде алтернативен извор на протеини без млеко за да одговара на  потребите на спортистите после тренинг. Повеќето избори изгледаа ограничени на јајце или протеини базирани од растително потекло. Барем тоа беше случај се додека во 2009 година не се пронајде процесот за добивање протеини со ослободување на изолатот од говедско месо  . 

Изолатот на протеини од говедско месо  има аминокиселински состав кој лесно може да се спореди со било кој стандарден протеин од сурутка на пазарот. Тој има природно високи вредности во аминокиселините: аланин, аргинин, глутаминска киселина, глицин и пролин и служи како значаен извор на леуцин, изолеуцин и валин.

 Една стандардна порција од 30 грама  содржи неверојатни 29,5 грама протеини, со нула јаглехидрати и помалку од 1 грам масти. Ова му дава на изолираниот протеин од говедско месо  една од највисоките концентрации на функционални протеини од било кои протеини моментално се достапни на пазарот.

Се проценува дека стапката на дигестија на говедскиот протеински изолат  е побавна од повеќето стандардни протеини на сурутка и најмногу е слична по природа со протеинот од белката во јајце, во однос на времето потребно за комплетно да се апсорбира во мускулното ткиво. Треба да се очекува целосна апсорција  од околу 2-3 часа по консумација, што е споредливо со времето на варење на стек од говедско месо.  

Изолатот од говедска протеин  е посолен од другите протеини, ова се должи на збогатената содржина на натриум што е својствено на говедското месо. Поради природниот вкус на протеинот обично не се препорачува мешање со овошни вкусови, бидејќи постои потенцијал за конфликт во вкус. Изолатот од говедско месо протеини  најдобро се меша со вкусови на чоколада и ванила, а особено со путер од кикирики. 

Изолатот од говедско месо  е совршен протеин за спортистите  и фитнес ентузијастите, обезбедувајќи високо ефективен протеински прашок од животинско потекло . Како протеин без глутен и протеин кој не е од млечно потекло, исто така е хипоалергенски извор на протеини.

Говедскиот изолат е ултра чист говедски протеин. Тој е направен од хидролизирани изолати од протеини од говедско месо и има одличен амино киселински состав и не содржи шеќер, лактоза и холестерол.  Лесно се меша и има неверојатен вкус.  Содржи 28 грама протеини по доза. (Една доза содржи 35 грама).

Говедскиот изолат е околу 400% повеќе концентриран  од стек од говедско месо, што значи дека треба да се зготват и да се јадат 4 стекови за да се замени една доза, што е малку тешко за еден оброк. Ние не ја негираме вистинската храна, но ако комбинирате додатоци со план за исхрана, ќе ги видите резултатите навистина брзо! 

Говедскиот изолат доаѓа со одличен вкус на двојно холандско чоколадо и француска ванила шејк, се меша веднаш и има висока биорастворливост. 

Говедскиот изолат е вашиот најдобар тренинг партнер! 

 

Хидролизиран Говетски Изолат Протеин, Какако (процесирано со Алкали), без млечен засладувач (МЦТ Масло од Кокос, Модифициран Сркоб, Дикалиум фосфат, Трикалциум Фосфат, Соја Лецитин, Токофероли), Природен и Вештачки Ароми, Целулозна гума, Соли, Сукралоза, Ацесулфам К.

 

Како додаток во исхрана земете 1 мерица со до 300мл ладна вода или било каков напиток по ваш избор. За да го зголемите внесот на протеини по порција и за добиете уште подобар вкус, користете безмасно млеко или млеко со ниска масленост. За најдобри резултати консумирајте 2-3 порции дневно.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!