VEGAN PROTEIN 500g TESLA NUTRITION

  • 990,00ден690,00ден

За достава се доплата 100ден. Достава до база на КАРГО ЕКСПРЕС во градот.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 690,00ден

Достапност: На залиха

Производител: TESLA SPORTS NUTRITION

Код на продуктот: СУ26

Ознаки:  veganprotein500gКАТЕГОРИИ ПРОТЕИНИ newproducts teslanutrition


КОНЕЧНО, ВЕГАНСКИ ПРОТЕИН СО ОДЛИЧЕН ВКУС!!

VEGAN PROTEIN е висококвалитетен вегански протеин, произведен за секој што води активен животен стил и сака да го зголеми количеството на протеини во нивната исхрана.

VEGAN PROTEIN е вистинска алтернатива за протеините од животинсо потекло, бидејќи, како што сугерира нивното име, тие не се од животинско потекло и исто така не содржат лактоза. Идеални за вегани или вегератијанци и за особи кои имаат интолеранција на протеини од животинско потекло.
100% растителните протеини се исто толку интересни од нутриционистичка гледна точка и се совршено прилагодени за да ви помогнат да изградите мускули или едноставно да ја надополните диетата која понекогаш има малку протеини.

VEGAN PROTEIN нуди навистина вкусна алтернатива за вкус за вегетаријанци или вегани кои бараат квалитетен растителен протеин.

VEGAN PROTEIN е формулиран од изолат протеини од грашок и ориз за да се обезбеди производ кој е:
- 100% ВЕГАНСКИ со највисок квалитет
- 100% извор на висококвалитетен вегански протеини
- БЕЗ ГЛУТЕН
- БЕЗ АСПАРТАМ
- БЕЗ ЛАКТОЗА
- БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕРИ
- ГМП квалитет
- 23 гр ЧИСТ ПРОТЕИН ИЗОЛАТ ПО ПОРЦИЈА

Веганскиот протеин од грашок и ориз обезбедува многу малку калории (само 121 калории по порција) и 77% протеини. Поради ниската калорична и малата содржина на јаглехидрати и шеќери, протеинот може да се ужива во секое време кога сакате да зголемите внес на протеини, или после тренинг за да им помогнете на вашите мускули оптимално да се обноват и да се регенерираат.
Протеинот од грашок и ориз има исклучителен нутритивен квалитет кој ги задоволува повеќето од потребите на телото, вклучувајќи амино киселини и БЦАА.

Исто така, има многу мала содржина на шеќери и масти, што го прави многу добро поставен протеин за намалување на тежината или за одржување на чистата мускулна маса.

Без разлика дали сте спортист со специфични протеински потреби, следете вегетаријанска или веганска исхрана, или едноставно сакате да ги намалите производите од животинско потекло, VEGAN PROTEIN е здрав, вкусен и комплетен протеин кој ви е потребен.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!