100% VEGAN PROTEIN 500g

  • 690,00ден490,00ден

За достава се доплата 100ден. Достава до база на КАРГО ЕКСПРЕС во градот.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 490,00ден

Достапност: На залиха

Производител: HARDCORE RULES

Код на продуктот: ев06

Ознаки:  100veganprotein500gПРОТЕИНИ


Протеинот од грашок најчесто се користи за зголемување на содржината на протеини во вашето омилено смути или како протеински шејк доколку сте спортски активни, како додаток во десерти, мусли, овесми каши... Одлично одговара за скоро секоја диета бидејќи е природен, вегански и хипоалергичен.
Протеинот, во споредба со јаглехидратите или мастите, дава чуство на ситост подолго време бидејќи се користи за градење на мускулната маса. Што резултира во намален внес на калории кое доведува до намалување на тежината.
Протеините од грашок имаат многу малку заситени масти и затоа се одличен извор на посни протеини.

Протеинот од грашок ги содржи сите есенцијални аминокиселини кои вашето тело не може да ги создаде а мора да ги добие преку храната.
Исто така одличен извор на аминокиселини како:
Амино киселините со разгранет ланец (БЦАА) кои ги содржи во иста количина како во протеините од сурутка - кои промовираат раст на мускулите
ГЛУТАМИН кои исто го содржи во иста количина како во протеините од сурутка. Тој е важна аминокиселина со многу функции во организмот, е градежен блок на протеини и критичен дел од имунолошкиот систем и има посебна улога во здравјето на цревата и 
АРГИНИНОТ - содржи 4 ПАТИ ПОВЕЌЕ него кај протеинот од сурутка, кој промовира здрав проток на крв и здравје на срцето.

Главни бенефиции се:
Богат извор на протеин
Богат со растителни влакна
Го регулира крвниот притисок
Протеините од грашок имаат малку заситени масти и затоа се одличен извор на посни протеини.
Не содржи шеќери
Го регулира дигестивниот систем
Го намалуваат холестеролот
Го регулираат шеќерот во крвта
Го подобрува одржувањето на здрава телесна тежина
Го промовира здравјето на цревата
Ве одржува сити

Не содржи ГМО или компоненти кои содржат ГМО бидејќи не е произведено со употреба на ГМО заснована технологија. 

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!