Whey Core 2270g

  • 3.290,00ден2.690,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.690,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ014

Ознаки:  wheycore2270gПРОТЕИНИ ПРВОМАЈСКИПОНУДИ


За вкус на чоколадо: протеинска матрица (концентрат протеин од сурутка, изолат протеин од сурутка, хидролизирани пептиди од сурутка), обезмастено какао во праQв, растителни масла [растителни триглицериди од среден ланец (MCT) од палмино и кокосово масло], емулгатор (натриум карбокси метилцелулоза), ароми, засладувач (сукралоза), папаин - од Carica papaya, бета-галактозидаза.

За вкус на ванила: протеинска матрица (концентрат протеин од сурутка, изолат протеин од сурутка, хидролизирани пептиди од сурутка), обезмастено млеко во прав (1.5%), растителни масла [растителни триглицериди од среден ланец (MCT) од палмино и кокосово масло], емулгатор (натриум карбокси метилцелулоза), ароми, соли, засладувач (сукралоза), папаин - од Carica papaya, бета-галактозидаза, боја (Tartazine*).
*Tartazine - Може да има несакан ефект врз вниманието и активноста кај децата.

За вкус на јагода: протеинска матрица (концентрат протеин од сурутка, изолат протеин од сурутка, хидролизирани пептиди од сурутка), обезмастено млеко во прав (1.5%), растителни масла [растителни триглицериди од среден ланец (MCT) од палмино и кокосово масло], емулгатор (натриум карбокси метилцелулоза), ароми, соли, засладувач (сукралоза), папаин - од Carica papaya, бета-галактозидаза, боја (Ponceau 4R*).
*Ponceau 4R- Може да има несакан ефект врз вниманието и активноста кај децата.

За вкус на колачи крем: протеинска матрица (концентрат протеин од сурутка, изолат протеин од сурутка, хидролизирани пептиди од сурутка), обезмастено млеко во прав (1.5%), растителни масла [растителни триглицериди од среден ланец (MCT) од палмино и кокосово масло], емулгатор (натриум карбокси метилцелулоза), ароми, соли, засладувач (сукралоза), папаин - од Carica papaya, бета-галактозидаза, боја (карамел).

Информации за алергени: Произведено во објект кој преработува млеко, сурутка, соја, јајца и кикирики.

 

Како додаток во исхрана земете една порција (32 гр – една рамна мерица) со до 300 мл вода за да го подготвите вашиот протеински напиток. Како додаток во храна, земајте 1 порција дневно. Во деновите кога тренирате консумирајте го веднаш по тренингот. Во деновите кога не тренирате консумирајте го веднаш по будењето

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Чувајте го добро затворено на температура меѓу 5-30°Ц. Чувајте го подалеку од директна топлина, влага и сончева светлина. Одкако ќе го отворите не го чувајте производот повеќе од 6 месеци.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!