Whey Core 1500g

  • 1.850,00ден

Единствен на пазарот во кој се додадени есенцијални амино киселински (БЦАА) пептиди за најбрза абсорпција.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.850,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ002

Ознаки:  wheycore1500g ПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ
Зголемете ја вашата мускулна маса со Superior Whey Core !!!
Единствен на пазарот во кој се додадени есенцијални амино киселински (БЦАА) пептиди за најбрза абсорпција !!!

SUPERIOR WHEY CORE во секој оброк содржи:
- сите потребни аминокиселини кои се потребни за раст на чиста мускулна маса
- доволно количина на протеини неопходни за мускулен раст
- брза абсорпција поради која мускулите ќе ги добијат потребните протеини веднаш после тренингот, при првата анаболична прилика.

Superior Whey Core има најголема биолошка вредност за разлика од сите други протеини. Со обзир на своите состојки, тој е најидеалниот протеин за раст на мускулната маса. Лесно се дигестира, брзо се апсорбира и содржи дополнителни аминокиселини кои поттикнуваат мускулен раст.

Секоја порција на Superior Whey Core содржи единствена и научно развиена формула за изградба на мускулна маса. Производство под строго контролирани услови, заедно со употребата на најчистите сировини резултира со врвен квалитет, 100% употребен протеин, ослободен од загадувачи и штетни состојки.
Superior Whey Core ги содржи најквалитетните брзо апсорбирачки и споро апсорбирачки протеини, како што се протеин концентрат од сурутка, протеин изолат од сурутка, хидролизирани пептиди од сурутка и глутамински пептиди за совршено надополнување на аминокиселини.
Дополнителниот глутамин во форма на пептиди е најдобриот извор на глутамин. Ја зголемува регенерацијата на мускулното ткиво многу побрзо од регуларниот глутамин, и со своите хемиски стабилни молекули ја обезбедува најбрзата абсорпција.
Земајќи го после тренинг помага за надополнување на празните резерви на аминокиселини, и како резултат на тоа, ја зголемува регенерацијата.

Superior Whey Core е најдобар за конзумирање веднаш пред и/или после вашиот тренинг за да помогне во што поголема мускулна протеинска синтеза. Superior Whey Core е лесен за мешање и брзо се раствора во вода. Неговото производство се одвива на ниски температури, така што обезбедува еден од најквалитетните форми на протеинот од сурутка.

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!