100% Whey Protein 900g

  • 1.600,00ден930,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База. Рокот на производот е 09.2022

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 930,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ06

Ознаки:  100wheyprotein900gПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТ ПРОТЕИНИ pbcoutlet АКЦИИ premium crazyoffers


 

100% Whey Protein од IRONMAXX, со зголемена протеинска содржина (до 80% на 100 грама прашок) помага за полесно да ги внесете вашите протеински потреби во денот со цел заштита на мускулната маса и градење на истата. Додатно, 100% e карактеристичен по тоа што има одличен амино киселински профил (BCAA, глутамин) и висока биолошка вредност. Колку повисока биолошка вредност, толку побрзо протеинот од храната може да биде конвертиран во ендоген протеин. За да помогне за нормална мускулна фунцкија, 100% Whey Protein исто така содржи есенцијални витамини како што се калиум, калциум и магнезиум. Токму од наведените причини, Whey Protein од IRONMAXX се смета за идеалниот извор на протеин после вашиот интензивен тренинг или како перфектна ужинка.

 

Главни придобивки:

- Одржување на мускулна маса

- Зголемување на чиста мускулна маса

- Одличен амино киселински профил (BCAA и ГЛУТАМИН)

- Одличен за сите спортисти и активни индивидуи

 

Калциумот помага за:

-Нормално метаболизирање на енергијата

-Нормално функционирање на дигестивните ензими

 

Калиумот помага за:

-Нормална мускулна функција

-Одржувањето на нормален крвен притисок

 

Магнезиумот помага за:

-Намалување на уморот и истоштеноста

-Нормално метаболизирање на енергијата

-Нормална мускулна функција

 

-Нормална протеинска синтеза

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!