100% Whey Protein 2.35kg + Shaker 500ml

  • 3.670,00ден2.150,00ден

За испорака се доплаќа дополнителни 100ден. Рокот на производот е до 30.06.2021год.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.150,00ден

Достапност: In Stock

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ07

Ознаки:  100wheyprotein2350gПРОТЕИНИ 2.35kgshaker500ml ПРЕМИУМПАКЕТИ


100% Whey Protein од IRONMAXX, со зголемена протеинска содржина (до 80% на 100 грама прашок) помага за полесно да ги внесете вашите протеински потреби во денот со цел заштита на мускулната маса и градење на истата. Додатно, 100% e карактеристичен по тоа што има одличен амино киселински профил (BCAA, глутамин) и висока биолошка вредност. Колку повисока биолошка вредност, толку побрзо протеинот од храната може да биде конвертиран во ендоген протеин. За да помогне за нормална мускулна фунцкија, 100% Whey Protein исто така содржи есенцијални витамини како што се калиум, калциум и магнезиум. Токму од наведените причини, Whey Protein од IRONMAXX се смета за идеалниот извор на протеин после вашиот интензивен тренинг или како перфектна ужинка.

Главни придобивки:- Одржување на мускулна маса
- Зголемување на чиста мускулна маса
- Одличен амино киселински профил (BCAA и ГЛУТАМИН)
- Одличен за сите спортисти и активни индивидуи

Калциумот помага за:
-Нормално метаболизирање на енергијата
-Нормално функционирање на дигестивните ензими

Калиумот помага за:
-Нормална мускулна функција
-Одржувањето на нормален крвен притисок

Магнезиумот помага за:
-Намалување на уморот и истоштеноста
-Нормално метаболизирање на енергијата
-Нормална мускулна функција
-Нормална протеинска синтеза

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!