100% Whey Protein Complex 700g TRAVEL PACK

  • 1.350,00ден990,00ден

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ ГО ТЕКСТОТ ПОДОЛЕ ВО ОПИС ЗА ПОНУДАТА.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3018

Ознаки:  100%wheyproteincomplex700g ПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ travelpack onlineoffersonly


ОВАА ПОНУДА Е ДОСТАПНА САМО СО НАРАЧКА ПРЕКУ ВЕБ СТРАНАТА

За повеќе инфо за производите кликнете на името под овој текст
100% WHEY PROTEIN COMPLEX

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.
За оваа понуда не следуваат дополнителни гратиси од тековните понуди.
Испорака до Карго Експрес База.

ПОНУДАТА НЕ Е НА АКЦИЈА

ВКУСОВИ СЕ ОДБИРААТ ПРИ САМАТА НАРАЧКА

95% микс од протеини (ултрафилтриран протеин концентрат од сурутка (WPC)(од млеко), протеин изолат од сурутка (WPI - CFM®)(добиен од млеко)), ароми, масло од среден ланец на триглицериди (MCT масло), фруктоза, регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина (за сите вкусови како јагода), регулатори на киселост - натриум цитрати; згуснувачи - арапска гума, ксантин гума, натриум карбокси метил целулоза; засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, цикламати; емулгатор - соја лецитин; сол (за сите чоколадо како вкусови), бои: кармин (за сите: јагода, цреша, јагода-киви и банана-цреша како вкусови), Е 150Ц (за сите: колачи крем, тврд карамел, чоколадо, кафе, сладолед кафе, лешник , тирамису и капучино како вкусови), рибофлавин, Е 133 (за сите вкусеви на фстак).

 

Земете 1 до 3 порции дневно - пред појадок, помеѓу оброци, после тренинг или пред спиење. Додадете 1 сервирање (35 гр = 1 мерица) до 150-300 мл вода. Консумирајте го напитокот непосредно по подготовката.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Препорачана е разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!