Цена
Цена 200ден - 1890ден
Категории
Бренд
Вкус

ЗАКРЕПНУВАЊЕ И РЕГЕНЕРАЦИЈА

 Многу спортисти и рекреативци постапуваат на погрешен начин така што внесуваат големо количество храна неколку часа после тренингот со цел за да го забрзаат опоравокот и регенерациа, а тоа е погрешно од причина што се занемарува исклучително важниот PWM (Post workout meal) или оброк кои го внесуваме непосредно после тренингот за закрепнување и регенерациа. Најважно е да разбереме што треба да се јаде, како и кога, а со право можеме да кажеме дека е тоа најважен оброк за секој спортист, за поуспешно закрепнување и регенерацијата. После јакиот и квалитетен тренинг, мускулите се преморени, нивото на шекерот во крвта драстично се намалува и започнува катаболизам (разградување на мускулите), па брзото закрепнување и регенерација се од клучна важност. Единствен начин за да се запре тој негативен процес и да се покрене анаболизмот (изградба на мускулите) е да се внесат во оние нутритивни елементи после тренингот кои се најпотребни за ефикасно и брзо заздравување и регенерација на организмот.

RESVERATROL 60tabs
550,00ден Без данок: 550,00ден

Haya Labs Resveratrol содржи силни растителни полифеноли од сувиот екстракт од коренот на јапонската..

Во кошничка
St. JOHN'S WORT 120tabs
750,00ден Без данок: 750,00ден

St. John's Wort (Hypericum perforatum) е една од најпопуларните билки што се продаваат денес. За прв..

Во кошничка
BCAA 2:1:1 270g
1.190,00ден890,00ден Без данок: 890,00ден

Tesla BCAA 2:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5000мг високо квалитетни БЦАА (амино кис..

Во кошничка
CARBO-NOX™ 1000g
490,00ден Без данок: 490,00ден

Carbonox ™ дури и подобро, повеќе збогатен состав ! Carbonox ™ во најважните моменти ... ЌЕ ЈА ДОБИ..

Во кошничка
EAA AMINO 300g
1.190,00ден790,00ден Без данок: 790,00ден

Производ совршено прилагоден за во вашата фаза на градење мускули! Не само што есенцијалните амин..

Во кошничка
GLUCOSAMINE PLUS
790,00ден Без данок: 790,00ден

Глукозамин Плус додаток во исхраната кој содржи глукозамин сулфат и хондроитин сулфат - двете најваж..

Во кошничка
BCAA NITRO 600g
1.900,00ден1.240,00ден Без данок: 1.240,00ден

Откријте супериорно ниво на перформанси, со Superior14 Nutrition BCAA + Glutamine. Овој пијалок од ..

Во кошничка
JOINT SHIELD 90caps
890,00ден Без данок: 890,00ден

Joint Shield... ЗАШТИТЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗГЛОБОВИ !! Една од главните состојки е МСМ (Метилс..

Во кошничка
BCAA Xplode 500g
1.890,00ден1.390,00ден Без данок: 1.390,00ден

4 ... 3 ... 2 ... 1 ... 0 ... Xplode! НАЈГОЛЕМА НОКАУТИРАЧКА ДОЗА ОД БЦАА НА ПАЗАРОТ ! 6000 мг БЦА..

Во кошничка
PURE GLUTAMINE 100% 300g
1.190,00ден790,00ден Без данок: 790,00ден

100% PURE GLLUTAMINE од Bigman е додаток на храна кој содржи само 100% чист, природен и висококвалит..

Во кошничка
Glutamine XPLODE 500g
1.890,00ден Без данок: 1.890,00ден

Крајно време е да дознаете како делува GLUTAMINE XPLODE со иновативниот VIT-A-MIN SuperCharge во 3 п..

Во кошничка
KOLAGEN ACTIV PLUS 80tabs
690,00ден Без данок: 690,00ден

Колагенот претставува приближно  25% од структурата на телото и учествува во витални функции на..

Во кошничка
PURE GABA 2500 200g
990,00ден Без данок: 990,00ден

GABA или гама-амино-бутирична киселина е невротрансмитер во мозокот - на централниот нервен систем, ..

Во кошничка
CARBONIZER XR 1000g
990,00ден Без данок: 990,00ден

CARBONIZER XR™ - ЌЕ ЈА ДОБИЕШ ЦЕЛАТА ЕНЕРГИЈА КОЈА ТИ Е ПОТРЕБНА!   Ефикасната употреба н..

Во кошничка
PURE L-Glutamine 300g
1.290,00ден890,00ден Без данок: 890,00ден

Глутаминот е амино киселина која природно се создава во нашето тело и е една од најзастапените амино..

Во кошничка
VITARGO LOADER 1816g
1.690,00ден Без данок: 1.690,00ден

Vitargo Loader е патентиран производ кој содржи уникатни јаглени хидрати, посебно дизајниран да го и..

Во кошничка
ARTHROBLOCK® FORTE 60 caps
890,00ден Без данок: 890,00ден

  Артроблок® форте е додаток во исхраната кој што содржи комплекс од активни состојки како ш..

Во кошничка
EAA + ELECTROLYTES 300g
1.290,00ден890,00ден Без данок: 890,00ден

Комплекс од есенцијални амино киселини со одличен вкус и лесна и брза апсорпција, збогатен со електр..

Во кошничка
PURE GLUTAMINE 5000 300g
790,00ден Без данок: 790,00ден

Што Л-Глутамин? Глутамин е суштинска амино киселина која е потребна за секој мускул во телото и е..

Во кошничка
Amino EAA XPLODE 520g
1.990,00ден1.490,00ден Без данок: 1.490,00ден

AMINO EAA XPLODE E СИНЕРГИЈА ОД ЕФЕКТОТ ОД EAA, ДОПОЛНИТЕЛНИ БЦАА, Л-ГЛУТАМИН И Л-АЛАНИН ! О..

Во кошничка
Прикажани 1 до 24 од 28 (2 страни)