PHANTOM TRAINING MASK

  • 6.190,00ден

Кога ќе ја користите Фантомската маска за време на вежбањето, ќе изврши притисок врз вашите перформанси во разни видови на спортови и ќе станете посилни и побрзо ќе ја оставите конкуренција зад вас!

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 6.190,00ден

Достапност: На залиха

Производител: PHANTOM ATHLETICS

Код на продуктот: ХКР058

Ознаки:  phantomtrainingmaskФИТНЕСОБЛЕКА


Процесот на дишење е клучен во секоја физичка активност, но се посветува малку внимание. Сето ова се менува со овој производ. Неговата улога е да го насочи фокусот кон дишење со ограничување на снабдувањето со воздух за време на тренинг. Така станува потешко да се наполнат белите дробови со воздух со цел да се зајакнат мускулите потребни за дишење, а со тоа се подобрува ефикасноста при тренинг. Оваа тренинг маска ви помага да ја зајакнете дијафрагмата и меѓуребрените мускули и со тоа да се зголеми границата на дишење над просекот. Маската го ограничува снабдувањето со воздух, што значи дека дијафрагмата и меѓуребрените мускули треба да работат понапорно - со зголемување на отпорот мора да се диши посилно и подлабоко.
Фантомската маска се користи за време на тренинг и го подложува телото на потешки услови. 
Фантомската маска за тренинг е изработена од материјали со врвен квалитет. Обвивката и ПРС (Фантом регулационен систем) се направени од најлон, кој носи функционалност и долговечност, додека внатрешноста е направена од медицински силикон, кој е хигиенски и антиалергичен. Дел е направен од ултра лесни и воздушеста  "high-tech" ткаенина која ја отстранува влагата што ја прави удобна и обезбедува идеална анатомска потпора и нема да се лизга во текот на тренингот.
Телото на маската е ергономски оптимизирано за совршено да се вклопи во обликот на лицето. Покрај тоа, маската е достапна во три различни големини: Мали, средни и големи.
Манжетните за маските за тренинг се направени од екстремно еластична ткаенина која има многу предности, лесно отстранливи и променливи за лесно да ги измиете после тренингот. Обликот е ергономски обликуван, ја остава маската цврсто прикачена на лицето и го спречува да се лизне, дури и за време на најтешките тренинзи. Ова е обезбедено со иновативниот каиш што води над главата, кој ја држи маската на место и гарантира оптимална удобност при носење. Фантомската маска за тренинг е погодна за речиси секаков вид на спорт кој бара моќ, кондиционирање и физички перформанси. Од фитнес, крос-фит, боречки вештини, трчање, триатлон, боди билдинг, фудбал, ракомет, одбојка, кошарка: оваа листа може да се продолжи бесконечно, ова се само неколку примери на дисциплини и спорт, за кои тренингот со Фантомска маска за тренинг е од корист.
 
НАПОМЕНА:
- ЗА ТОЧНА ВЕЛИЧИНА НА МАСКАТА ПОМИНЕТЕ ВО НАШИОТ ПРОДАЖЕН ЦЕНАР
- ПРОИЗВОДОТ НЕМА ДА МОЖЕТЕ ДА ГО ВРАТИТЕ ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ВИ БИДЕ ИСПОРАЧАН БЕЗ ДА ПРОБАТЕ КОЈА ВЕЛИЧИНА ВИ ОДГОВАРА 
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!