Power Resistance Fitness Exercise Latex Tubes

  • 0,00ден

Power Resistance Fitness Exercise Latex Tubes - Power Resistance Fitness Exercise Latex Tubes - Латекс гума.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 0,00ден

Достапност: На залиха

Производител: HARDCORE RULES

Код на продуктот: ХКР065

Ознаки:  powerresistancefitnessexerciselatextubesФИТНЕСОПРЕМА


Латекс гума. Долга е 1.2м, а вкупното издолжување достигнува до 2.4м, даваат единечен отпор на секоја страна, односно дупли отпор кога се влече од двете страни.
Доколку се оптегнува повеќе од предвиденото, може да дојде до оштетување (пукање или кинење ) на материјалот.

Идеални за вежбање на цело тело и наменети за секоја возраст
Достапни во 4 нивоа на отпор зависно од вашата моментална физичка спремност
Ги штитат вашите зглобови, лигаменти и тетиви, за ралика од употребата на тегови

Идеални се за употреба во секакви прилики без обзир дали сте дома, излезени на прошетка или дури и на работа. Ако немате време да одите во теретана, ако патувате постојано, ако сакате да вежбате во природа, ако сакате да вежбате дома, ако сакате да пробате нешто ново. Можете да го однесете насекаде (дури и во салата, комбинацијата со тегови е одлична работа).

Јажињата со отпорност се еластични и се направени од латекс материјал
Тие се лесни, преносни и не зафаќаат голем простор.
Имаат силни амортизирани рачки од пена
Може да се изведадт повеќе од 100 различни движења (вежби).
Погодни се за ефикасно зајакнување на мускулите, обликување на телото, намалување на маснотиите и градење или одржување на мускулна сила
Без разлика дали станува збор за функционален, физички тренинг, комплексен тренинг или тренинг за целото тело, еластичното јаже е секогаш идеална алатка за секој тип на тренинг.

Отпорот при вежбање со ластиците не зависи од гравитација, туку на отпорот кој го даваат самите ластици. Поради таа причина потои можност на изведување на голем број на вежби, а мускулите да се под константна тензија (оптеретување) без разлика на положбата и аголот на изведување на вежбите. Со што имате потполни природни движења. На почетокот на вежбата даваат мало оптеретување, кое постепено се зголемува до крајот на движењето. На крајот од вашето движење кога вашиот мускул е под најголем отпор ќе мора да влечете појако, отколку на почетокот кога оптеретувањето е најмало.

Можноста за изведување на било кое движење под оптоварување овозможува да ставите акцент на било кој мускул или мускулна група која вие повеќе сакате да го обликувате и затегнете.
За лесно тренирање да остане во форма, за експлозивни вежби со јажињата има минимални шанси за повреди, за фантастична напумпаност, за тренирање до откажување со максимален интензитет, за специфична спортска подготовка. Да изгубите тежина, да ослабите малку, да останете во форма (секако ако се грижите за тоа што јадете).

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!