CAFFEINE KICK 60 caps

  • 390,00ден

НАЈГОЛЕМА ДОСТАПНА ДОЗА НА КОФЕИН ВО 1 КАПСУЛА!!!

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3185

Ознаки:  caffeinekickcapsСТИМУЛАНСИНАЕНЕРГИЈА


CAFFEINE KICK од Olimp
Гаранција за максимална концентрација и моќност, на која ни силно еспресо не може ни да се доближи! 
Енергичен удар од најголема доза во 1 капсула достапна на пазарот (200 мг чист, безводен кофеин)!

Кои се придобивките од користење на CAFFEIN KICK?

  • Позитивно влијае врз централниот нервен систем
  • Овозможува подобра концентрација
  • Ја зголемува силата и издржливоста
  • Го забрзува метаболизамот со што се зголемува и стапката на согорувањето на маснотии што води до поголем извор на енергија
  • Го намалува прихолошкиот и мускулниот заморот
  • Ја подобрува општата благосостојба и го подобрува расположението

За кого е кофеин кик?
CAFFEINE KICK е наменет за група на луѓе чија секојдневна работа бара максимална концентрација, зголемена психофизичка способност, енергија и издржливост. Безводениот кофеин има обожаватели меѓу различните социјални групи.
Познат по своите стимулативни својства, забрзување на метаболизмот и поддршка во согорувањето на мастите, физички активните луѓе посегнуваат по безводен кофеин пред да започнат со тренингот.
Оваа форма на кофеин е фаворизирана од многу спортисти поради брзото стимулирачко дејство, а исто така и од страна на луѓе кои се борат против заморот, како што се студенти, возачи, програмери, гејмери...

Со правилно внесување на соодветна доза на кофеин има ефект во продолжување и зголемување на интензитетот на тренингот, зголемување на телесната температура и стимулирање на термогенезата.

Кофеинот во основа е супстанца со широк спектар на активности. Тој влијае на стимулација на централниот нервен систем. Исто така, има одличен термоген ефект, со значително забрзување на метаболичката стапка. Влијае на намалување на нивото на замор на нашите мускули и позитивно влијае на нивните перформанси за време на тренингот.
Квалитет на Olimp Labs® Кофеинскиот кик е произведен со највисок фармацевтски стандард, чија важна фаза е внимателен избор на суровина што се користи за производство на секој од нашите производи. Секоја серија на производство на кофеин кик е тестирана во согласност со тековните прописи за микробиолошка и физичко-хемиска контаминација.

 

Како додаток во исхрана земете 1 капсула еднаш дневно. Пијте го со поголема количина вода. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. 
Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува.

Предпредување: Висока содржина на кофеин. Не е препорачано за деца или трудници (содржина на кофеин 200мг / 1 капсула). Покрај тоа, производот нетреба да се користи за време на доење, доколку планирате да останете бремени, во случај на болести на циркулаторниот систем или во случај на хипероисетливост на кофеин. Не го конзумирајте во исто време или во истиот ден со други производи кои зодржат кофеин (на пр. Други додатоци во исхраната, кафе, чај, чоколадо). Не го надминувајте дневниот внес на кофеин (400мг) од сите извори на кофеин и 200мг кофеин во една доза. Не го користите пред спиење или во часовите пред да си легнете. Не го користите во комбинација со алкохол, медицински лекови или производи кои содржат горчлив портокал овошје/синефрин. Проценете го ефектот на телото по првата употреба.

Во случај ако искусувате непријатност (на пр.отежнато дишење, силно срцебиење, несоница, немир), прекинете ја употребата на овој производ. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

 

кофеин, агенс за згуснување – микрокристална целулоза, акгенст против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид, капсула (желатин, боја Е171).

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!