CLA & GREEN TEA plus L-CARNITINE

  • 790,00ден

CLA & GREEN TEA plus L-CARNITINE - CLA & GREEN TEA plus L-CARNITINE - Тројно ефикасен напад на масното ткиво.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 790,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3047

Ознаки:  clagreenteaplusl-carnitineПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


Тројно ефикасен напад на масното ткиво. Додаток во исхраната со кој ги обезбедувате трите најпознати активни супстанции за поддршка на процесот на намалување на масното ткиво: КЛА (конјугирана линолеинска амино киселина), екстракт од зелен чај (кој се користи како ЕГЦГ - epigallocatechin-3-gallate ) и Л-карнитин. Внимателно избраниот спектар на состојки ги активира сите фази на согорувањето на мастите и истовремено го спречува губењето на чистата мускулна маса. Со само неколку недели употреба на овој додаток имате видливо намалување на тежината, го ограничува ризикот од јо-јо ефект и јасни резултати во намалување на симптомите на целулитот.
 
Зошто комбинацијата на КЛА, ЗЕЛЕН ЧАЈ и Л-карнитин во поддршка на процесот на слабеење толку ефективна ?
Диените од линоловата киселина, позната како КЛА и специјално изолираните полифенолни соединенија кои се наоѓаат во зелениот чај се дополнуваат едни со други многу ефикасно во процесот на оформување на одлините.
 
Екстрактот од зелениот чај содржи високо-ефикасни биоактивни супстанции кои ги забрзуваат три важни процеси:
1. иницирање на распаѓањето на мастите
2. надгледување на ефикасното согорувањето на мастите во мускулните клетки
3. спречување на повторно акумулирање во масни резерви.
 
Присуството на КЛА амино киселините е одговорно за целосно уништување на масните клетки, со што се осигурува да тие никогаш не може да ја обноват нивната загуба. Покрај тоа, КЛА повеќе го активира процесот на создавање на нови мускулни протеини намесро замена на изгубените масти. Како резултат на тоа, телото значително добива поголема мускулна маса.
 
Какво влијание има Л-карнитин на додатокот, каков е ефектот? Зошто комбинацијата на КЛА, зелен чај и Л-карнитин е многу поефикасна од обична комбинација на КЛА и зелен чај?
Досега, појавени се многу производи со комбинација на КЛА со Зелен Чај, но се чини дека нивната употреба во пракса не е секогаш толку ефикасна. Оваа ограничена ефикасност резултира делумно од намалената активност на еден од метаболичките реакции, за кои е одговорен карнитинот во организмот. Иако полифенолите од зелениот чај и КЛА силно го поддржуваат процесот на намалување на мастите, овој ефект може е ограничен без присуството на карнитинот. Л-карнитинот го одредува ефикасниот транспорт на масти во "коморите за согорување" и го подобрува пристапот до кислород, кој ги уништува. Само комбинација на КЛА, ЗЕЛЕН ЧАЈ и КАРНИТИН може да гарантира толку силен ефект на слабеење, само во оваа форма, заедно со КЛА, тие можат да донесат точно и целосно согорување на масното ткиво.
 
Како додатокот во исхраната го спречува целулитниот развој?
Во овој поглед КЛА масните киселини играат посебна улога. Оваа исклучително важна хранлива состојка го поддржува намалувањето на мастите додека, паралелно, го заштитува мускулното ткиво. Со намалување на масното ткиво се подобрува и зголемува мускулатурата, се зацврстува и зајакнува кожата. Во исто време, КЛА ефикасно го заштитува телото од повторна акумулацијата на нови масти, особено во регионите околу бутовите и задникот. Ефективноста на овој процес е дополнително поддржана од Л-карнитинот.
 
Кој особено треба да го користи овој додаток?
Оваа специјално подготвена формула работи во речиси секој случај на прекумерна тежина. Дополнувањето посебно се препорачува за време и по третман за слабеење. За време на третманот, подготовката не само што динамички го забрзува процесот на согорување на мастите, исто така, го спречува и намалувањето на мускулната цврстина и тонус.
Најважното е тоа што, после третманот се ограничува ризикот од јо-јо ефект. Додатокот има дополнително, многу позитивно влијание на активноста на срцето и кардиоваскуларниот систем, а тоа успешно се користи во случаеви на слаба физичка активност.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!