VEGGIE Protein Complex 500g

  • 1.190,00ден

Растителна мешавина на протеини (грашок, ориз, семки од тиква). За вегани, вегетаријанци и луѓето со нетолеранција на животински протеини. За физички активни лица со зголемена побарувачка на протеини.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.190,00ден

Достапност: In Stock

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3155/1

Ознаки:  veggieproteincomplex500g ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


 

ПРИРОДНАТА СИЛА НА РАСТЕНИЈАТА - 100% Природни состојки

Составот на Veggie Protein Complex е комбинација на целосно природни протеини од грашок, ориз и семка од тиква. Оваа веганска мешавина е високо квалитетен протеин во прав за оние кои се грижат за тоа од каде доаѓаат хранливите материи. 
 
Комбинацијата на три различни извори на протеини овозможува комплетен профил на есенцијалните амино киселини и  фантастични 20 гр протеин по порција.
 
Не содржи вештачки бои, вкусови и засладувачи, засладен е само со Ксилитол и Стевиа.
 
  • 20 гр аминокиселини по порција
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Засладен со Ксилитол и Стевиа
  • Природен и извонреден вкус и растворливост
  • Без соја и млечни производи
 
Содржината на прва класа на протеини, базирани само од 100% растителни природни извори на протеини, придонесуваат за раст и развој на мускулната маса.
 
Премиум извор на БЦАА амино киселини - главни градежни блокови на протеини. Тие кои ја сочинуваат структурата на мускулното ткиво - ШТО Е НАЈВАЖНО, без оглед на вашата цел, дали намалувате тежина или зголемувате мускулна маса.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!