CASEIN COMPLEX 2000g

  • 3.200,00ден2.600,00ден

CASEIN COMPLEX 2000g - CASEIN COMPLEX 2000g - Casein Complex е протеин со бавно ослободување со густа текстура.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.600,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ022

Ознаки:  caseincomplex2000gПРОТЕИНИ


Casein Complex е протеин со бавно ослободување со густа текстура.

Која цел може да има?
Слабеење, намалување на маснотии или подобрување на дефиницијата!

Кога работите на дефиницијата, треба да внесете иста количина на протеини како и за зголемување на мускулната маса. Разликата во макроелементите е само во намалениот внес на јаглени хидрати за време на дефиницијата.
Casein Complex ќе ви помогне да добиете доволно протеини низ целата дефиниција, но тоа не е единствениот клуч. Клучот е во неговата густа текстура што прави густ и заситен протеински напиток што ќе ви го даде посакуваното чувство на ситост, особено пред спиење.

Зголемете ја мускулната маса!
Кога сте во фаза на зголемување на мускулната маса, дефинитивно треба да внесете доволно протеини за мускулите да растат. Потоа, пиете Casein Complex како додаток на вашата рутина за дневна исхрана.

Casein Complex содржи дури 77% мицеларен казеин протеин со продолжена апсорпција до 7 часа.
Некои го нарекуваат ноќен протеин. Зошто? Бидејќи ноќта е време кога спиеме 6-8 часа и не внесуваме никакви хранливи состојки во тоа време, а на нашите мускули сепак им треба постојано снабдување со протеини за да не се распаѓаат. Затоа се зема 100% казеин, а не протеин од сурутка. Поради својата бавна апсорпција, 100% казеин може да се користи и како закуска во текот на денот.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!