Creatine Xplode 500g

  • 1.990,00ден1.590,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.590,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3009

Ознаки:  creatinexplode500g КОМПЛЕКСНИКРЕАТИНСКИПРОИЗВОДИ КРЕАТИНИ


КОМБИНАЦИЈА НА 6 НАПРЕДНИ ФОРМИ НА КРЕАТИН КОИ ЌЕ ВЕ НОКАУТИРААТ !

3 ИНЗВОНРЕДНИ ВКУСЕВИ !

БЕЗ ЕФТИНИ МОНОХИДРАТИ ИЛИ ЈАГЛЕХИДРАТИ !

НЕВЕРОЈАТНИ 100 СЕРВИРАЊА ВО ВО ПАКУВАЊЕ !


 

 

Одлична комбинација од најнапредните форми на креатин, карактеризирани со највисока анаболна активност и шема на енергетски промени. Creatine Xplode успева да искомбинира во само еден единствен производ 6 од најпопуларните и најефективните форми на креатин кои се употребуваат во светот на напредните атлетски додатоци. Состојките од овој специјален производ се соодветно балансирани така што ослободувањето на слободни молекули на креатинот е највисоко веднаш по консумирањето, многу брзо исполнувајќи ги барањата за овој состав во услови на најголема изложеност на катаболизам - по будењето и веднаш по тренингот. Формите на креатинот кои што се содржат во овој производ вклучуваат малат, етил естер, алфа-кетоглутарат, пириват, цитрат и вистински дијамант во форма на одличен креатински хелат на магнезиумот (Creatine Magna Power). Употребата на овие форми на креатин гарантира многу повеќе од постигнување на најразновидна кинетика на ослободувањето на слободни молекули на креатинот, исто така обезбедува минимални загуби на супстанцијата (во неактивен креатин) под неповолните услови на хранливиот тракт. Исто така е важно, по ослободувањето на неговата слободна молекула, енергетските метаболити на креатинот (пириват, малат или алфа-кетоглутарат) да станат дел од состојките кои учествуваат во промените на енергијата (вклучувајќи го и Кребсовиот циклус), директно придонесувајќи за намалување на чувството на замор кое е често кај спортистите. Збогатувањето на Creatine Explode со таурин е многу ефективно во синергетското влијание врз обемот на вежбање како и ефикасното унапредување на процесот, јасно придонесува за подобрување на спортските перформанси и го скратува времето потребно за регенерација по тренингот. Сите овие факти несомнено го носат новиот производ на ОЛИМП на врвот, споредено со традиционалните, еднокомпонентни додатоци со креатин. 

 

За кого е наменет овој производ?

Creatine Xplode се препорачува за сите кои спортуваат, без оглед на нивното моментално ниво. Овој иновативен додаток ќе придонесе за значително подобрување во перформансите на вежбање и значително скратување на времето за регенерација на телото. Употребата на Creatine Xplode ќе биде корисна за сите кои се секојдневно активни поради нивната работа или други обврски. Мешавината од 6 типа на креатин кои ги има во овој производ ќе ве снабдат со сила доволна за еден цел активен ден.

Кои производи најдобро се комбинираат со Creatine Xplode?

За да се доведе до максимум растот на мускулната тежина, овој производ секогаш треба да се комбинира со CarboNox, како и со протеински додатоци како што се Profi Mass или Whey Protein Complex 100%® после тренингот.

Совршен избор на додатоци за да се зголеми ефективноста на вежбањето се AAKG 7500 Extreme Shot и BCAA Xplode (се употребуваат пред или за време на тренингот).

Совршена, анти-катаболичка комбинација е GLUTAMINE Xplode кој се употребува пред и после тренингот и пред спиење.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!