HMB Xplode 250g

  • 1.200,00ден990,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3176

Ознаки:  hmbxplode250gПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА preworkout


ЗА ТИЕ КОИ САКААТ ДА ИЗГРАДАТ ЧИСТА МУСКУЛНА МАСА !!!

Eксплозивна мускулна напумпаност, раст и регенерација - Без кофеин - Без стимуланси
HMB додаток во исхраната кој мора да го користите доколку сакате максимални резултати во вашите тренинзи
ПРВ И ЕДИНСТВЕН ВАКОВ ПРОИЗВОД НА НАШИОТ ПАЗАР - Апсолутна новина во изборот на производи за пред тренинг.

Olimp HMB Xplode е најновото и одлично решение за луѓе кои од различни причини не користат додатоци пред тренинг врз основа на кофеин или други стимуланси. Неговиот состав вклучува најдобри форми на ценети и добро истражувани состојки во однос на ефективноста и безбедноста на аминокиселините како што се HMB (β-хидрокси-β-метилбутират) и Creatine Monohydrate, дополнително збогатен со магнезиум и витамин Б6, кои придонесуваат за:
- Раст на чистата мускулна маса
- Максимално снабдување со крв
- Зголемена сила и издржливост
- Зголемен фокус и концентрација
- Позитивно влијание врз синтезата и складирањето на мускулните протеини и (стимулира анаболни ензими кои произведуваат протеини)
- Забрзување на процесон на закрепнување и регенерацијата на мускулите
- Намалувањето на масното ткиво
- Нормален енергетски метаболизам
- Намален замор и изцрпеност по напорниот тренинг

HMB (бета-хидрокси-бета-метилбутират) е биоактивна хранлива состојка од групата на разгранети масни киселини со краток ланец и е една од најдобрите состојки на пазарот за раст на мускулната маса.
Таа влијае врз активноста на рецепторите за масни киселини, стимулирајќи ја синтезата на црвените мускулни влакна и производството на протеини при транспортот и согорувањето на масните киселини исто така помага и во стимулирање на тестостеронот

HMB или бета-хидрокси-бета-метилбутират, е еден од најистражуваните и најтестирани суплименти.
HMB во основа е метаболит на амино киселината Леуцин. Многу научни студии покажале дека леуцинот е најмоќната аминокиселина за поттикнување на синтеза на протеини во мускулите. Пред неколку години, група научници од универзитетот во Ајова ги проучувале леуцинските патеки и заклучиле дека тоа всушност му го должи на својот метаболит, ХМБ. Досега, неколку студии, вклучително и оние кај животните, покажале дека ХМБ има многу моќни ефекти врз производството на протеини.

HMB има многу посилен анти-катаболен ефект од самиот ЛЕУЦИН, но во процесот на оксидација на леуцин, само 5% се претвора во HMB.
Од друга страна, HMB „сам“ не е толку моќен како „анаболен агент“! Се покажало дека ХМБ со комбинација на креатин, магнезиум и витамин Б6 имаат идеален синергистички ефект во однос на зголемување на мускулната маса и јачина, како и максимално брзо закрепнување на мускулното ткиво од напорно тренирање.

Убаво е да се знае дека 1-3 гр HMB е еквивалентно на доза од 20-60 гр ЛЕУЦИН.

HMB примарно се синтетизира во џигерот и мускулите. Во просек човечкото тело продуцира 500 мг. HMB дневно. Тоа не е многу. За да внесете 1,5 грама HMB дневно (што е препорачлива дневна доза ) ќе мора да изедете повеќе од 1 кг. црвено месо за да добиете 1,5 гр. HMB.

 

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!