THERMO SPEED Extreme 30 caps

  • 330,00ден

Додаток во храна во капсули со екстракт од зелен чај што ја поддржува термогенезата. Безбедна и висока содржина на активни состојки, за ефективно зголемување на метаболичката стапка и потрошувачка на енергија преку зголемена термогенеза (EGCG).

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 330,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3035

Ознаки:  thermospeedextreme30caps ТЕРМОГЕНЕТИЦИ СТИМУЛАНСИНАЕНЕРГИЈА


Термо Спид Екстрем е исклучително јак препарат кој помага во намалување на телесната тежина и маснотии во телото и помага во формирањето на телото односно мускулатурата во фаза на дефиниција, бидејќи ги содржи сите битни состојки како што се кофеин,тирозин,екстрат на зелен чај,гуарана и цитрус. Тоа е состав од природни, високо концентрирани биоактивни состојки со силна синергетска, термогенска акција. Го стимулира распаѓањето и согорувањето на мастите со термална енергија; го инхибира катаболизмот на протеините.

Уште посебно е делотворноста на овој производ ако се земе пред телесните активности, делотворно го убрзува и зголемува трошењето на калории и согорување на маснотии. Битно е да во телото се внесат доволно течности зошто на тој начин се отстранува опасноста од дехидрација.

Што е Thermo Speed Extreme?
Секој производител на додатоци во исхраната знае дека мора да има ефикасен термоген производ во својот асортиман на производи. Иако согорувачите на маснотии сè уште се сметаат за контроверзни производи, понекогаш дури и се нарекуваат непотребни, мора да се запомни еден важен факт - тие се само додаток на балансирана и арзновидна исхрана и тренингот. Исто така, вреди да се спомене дека ефективниот редуктор на маснотии не само што има силен, туку и безбеден ефект.
Состојки со висока чистина како и висок квалитет, во соодветни дози и без „забранети состојки“, - тие одлучуваат дали производот може да се види како ефективна поддршка во обликувањето на телото. Овој производ е еден од оние додатоци кои се вклучени во група на безбедни, а во исто време и ефикасни, согодувачи на масти.

Составот на Thermo Speed Extreme
Еден од основните ефекти што можеме да го очекуваме по земањето на 2 капсули Thermo Speed Extreme е силното зголемување на термогенезата.
EGCG кој е содржан во препаратот овозможува зголемување на температурата на вашето тело, што создава идеални услови за намалување на вишокот на маснотии во телото. Зголемената температура за време на тренингот во комбинација со екстрактот од горчлив-портокал кој содржи СИНЕФРИН ќе ви овозможи да го обликувате вашето тело уште посилно, за да можете да уживате во побрзи резултати. Дополнителна поддршка за споменатите екстракти се соединенијата класифицирани како стимуланси, кои, во случај на овој производ на Olimp, се јавуваат во форма на безводен кофеин и екстракт од гуарана.

Thermo Speed Extreme - како работи?
Покрај опишаните својства на повеќето согорувачи на маснотии, производите на Olimp имаат влијание и врз функционирањето на дигестивниот систем. Воведувањето на екстракт од црн пипер доведува до стимулација на дигестивните процеси и поефикасно внесување на хранливи состојки од храната, и дополнително го поддржува процесот на губење на тежината.

Thermo Speed Extreme - ефекти
Додатокот во исхрана Thermo Speed Extreme е подготовка на капсула која се препорачува како поддршка во процесот на слабеење и борба против масното ткиво. Ефектите што можеме да ги очекуваме од состојките на овој производ вклучуваат
Зголемено потење на телото
Зголемена реакција на согорување на маснотии
Зголемена енергија и концентрација за вежби
Стимулација на дигестивните процеси и подобрување на апсорпцијата на хранливите материи од храната

Екстремно слабеење за секого!
Екстремно согорување на маснотии ...!
Побрзо - посилно! Thermo Speed Extreme!
Екстремна моќ во борбата против маснотиите!

 

тирозин, екстракт од зелен чај, екстракт од горчлив портокал, екстракт од гуарана, безводен кофеин, екстракт од црн пипер, средство за зголемување - микрокристална целулоза, агенс против згоснување - магнезиум стеарат; капсула (желатин, боја: Е 171).

 

1 капсула двапати на ден, пијте ги со поголема количина вода - после појадок и после ручек или 30-40мин пред физичка активност.

Производот е препорачан како додаток во храната. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во храна не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Препорачана е разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Производот се препорачува за возрасни, како помош при формирање добра форма. Висока содржина на кофеин (200 мг / 2 капсули). Не се препорачува за деца или за бремени жени. Производот не треба да се зема за време на доењето и пациентите со срцеви заболувања или хипертензија.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!