Massage Foam Roller

  • 1.900,00ден990,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: На залиха

Код на продуктот: ЦХ03

Ознаки:  massagefoamrollerОПРЕМА ФУНКЦИОНАЛЕНТРЕНИНГ


Одамна препознат од страна на физиотерапевтите и спортистите, а сега  достапен и за домашна употреба

Одличен за истегнување на мускулите и намалување на тензијата.

Вршејќи притисок врз одредени точки на вашето тело, помага  во процесот на побрзо опоравување на мускулите и истиот да се вратат во нивната првобитна функција.

Ролерот има одреден отпор и еластичност и со тоа тој врши притисок врз одредена точка на телото.

Помага за побрзо загревање пред тренинг, ја зголемува циркулацијата на крв и кислород во телото, истовремено го намалува ризикот од повреди.

Се користи пред и по вежбање за да се опуштат мускулите.Идеално помагало за истегнување, зголемување на силата на мускулите и нивна стабилноста како и подобрување на држењето на целото тело.Може да се користи како дел од масажа или рехабилитација.

Лесен, цврст и долготраен.

Идеален за сите корисници без обзир дали вежбате или не . 

За негово користење е доволно само 10-15 минути во денот.

 

Идеално за ублажување на болката во мускулите

Ја намалува можноста за повреда

Одлично за загревање пред спортски активности

Антицелулитна масажа

Бои: црна и камуфлажна

Димензии:  33 х 14 cm

 

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!