PREMIUM 150lbs RESISTANCE FITNESS LATEX TUBES 11 pcs

  • 3.100,00ден2.460,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.460,00ден

Достапност: На залиха

Код на продуктот: ЦХ07

Ознаки:  premium150lbsresistancefitnesslatextubespcsОПРЕМА


Пакетот вклучува:
5 x Еластични јажиња со 5 различни нивоа на отпорност со вкупна килажа на отпорност од 150lb
2 x Држача за нога со лепенка
2 х Рачки
1 x Држачи за на врата
1 х Торба за чување
1 x Инструкции за вежбање

Идеални за вежбање на цело тело и наменети за секоја возраст
Ги штитат вашите зглобови, лигаменти и тетиви, за ралика од употребата на тегови.

Комплетен сет. Покрај стандардните додатоци, добивате 5 гуми, од најслабата до најсилната, а тоа е токму главна предност. Голем број гуми гарантира голем број комбинации на оптоварување. Ќе си речете: „Не ми требаат слабите јажиња, само ги сакам овие посилните.“ Всушност, слабите јажиња се клучни, затоа што кога првата серија се прави со поголемото оптоварување, послабото се додава на посилното. Можно е да се користат повеќе гуми во исто време, па дури и сите 5.

Идеални се за употреба во секакви прилики без.Ако немате време да одите во теретана, ако патувате постојано, ако сакате да вежбате во природа, ако сакате да вежбате дома, ако сакате да пробате нешто ново, овој сет е вистинската работа за вас. Можете да го однесете насекаде (дури и во салата, комбинацијата на гуми и тегови е одлична работа), си има торбица и се вклопува во секоја патна тоба, на велосипед, во багажникот... Тежи околу 2 кг.

Може да се изведадт повеќе од 100 различни движења (вежби).

Погодни се за ефикасно зајакнување на мускулите, обликување на телото, намалување на маснотиите и градење или одржување на мускулна сила

Отпорот при вежбање со ластиците не зависи од гравитација, туку на отпорот кој го даваат самите ластици. Поради таа причина потои можност на изведување на голем број на вежби, а мускулите да се под константна тензија (оптеретување) без разлика на положбата и аголот на изведување на вежбите. Со што имате потполни природни движења. На почетокот на вежбата даваат мало оптеретување, кое постепено се зголемува до крајот на движењето. На крајот од вашето движење кога вашиот мускул е под најголем отпор ќе мора да влечете појако, отколку на почетокот кога оптеретувањето е најмало.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!