WHEY CORE 2270g

  • 3.290,00ден2.290,00ден

ОВАА ПОНУДА Е ДОСТАПНА САМО СО НАРАЧКА ПРЕКУ ВЕБ СТРАНАТА. За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.290,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ014/3

Ознаки:  wheycore2270gПРОТЕИНИ onlineoffersonly


Зголемете ја чистата мускулна маса со Superior Whey Core !!!

ЗБОГАТЕН СО ДИГЕСТИВНИ ЕНЗИМИ ЗА ПОБРЗА АБСОРПЦИЈА!!!

SUPERIOR WHEY CORE во секој оброк содржи:

- сите потребни аминокиселини кои се потребни за раст на чиста мускулна маса
- доволно количина на протеини неопходни за мускулен раст
- брза абсорпција поради која мускулите ќе ги добијат потребните протеини веднаш после тренингот, при првата анаболична прилика.

Superior Whey Core има најголема биолошка вредност за разлика од сите други протеини. Со обзир на своите состојки, тој е најидеалниот протеин за раст на мускулната маса. Лесно се дигестира, брзо се апсорбира и содржи дополнителни аминокиселини кои поттикнуваат мускулен раст.

Superior Whey Core ги содржи најквалитетните брзо апсорбирачки и споро апсорбирачки протеини, како што се протеин концентрат од сурутка, протеин изолат од сурутка и хидролизирани пептиди од сурутка за совршено надополнување на аминокиселини.

Земајќи го после тренинг помага за надополнување на празните резерви на аминокиселини, и како резултат на тоа, ја зголемува регенерацијата.

Измешајте 1 порција (32 гр) со до 250 мл вода или обезмастено млеко за да го подготвите вашиот вкусен протеински шејк. Како додаток во исхраната, земајте 1 порција дневно: во деновите кога тренирате консумирајте 1 порција до 30 минути по тренингот. Во деновите кога не тренирате земете една порција веднаш по будењето.

 

Матрикс на протеин од сурутка [Протеин Концентрат од сурутка, иПротеин Изолат од сурутка, Хидролизирани пептиди од сурутка], обезмастено млеко во прав (1,5%), растителни масла [триглицериди од среден синџир (MCT) од кокосово масло], емулгатор (натриум карбоксиметил целулоза, ароматизирање) , сол, засладувач (сукралоза), папаин (од Carica papaya L. 1,5 FIP U/mg), ензим лактаза (од Aspergillus sp. 65000 UG), Боја (Ponceau 4R***).

*** Ponceau 4R: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!