CHELA-MZB SPORT FORMULA 60 caps

  • 990,00ден790,00ден

CHELA-MZB SPORT FORMULA 60 caps -   CHELA-MZB SPORT FORMULA 60 caps - Нормално функционирање на нервниот систем (магнезиум, витамин Б6) и имунолошкиот систем (цинк, витамин Б6)Нормална мускулна функција (магнезиум)Заштита на клетките од

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 790,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3190

Ознаки:  chela-mzbsportformulacapsЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОН ЗГОЛЕМУВАЧИ


Нормално функционирање на нервниот систем (магнезиум, витамин Б6) и имунолошкиот систем (цинк, витамин Б6)
Нормална мускулна функција (магнезиум)
Заштита на клетките од оксидативен стрес (цинк)
Нормален киселинско-базен метаболизам и нормално ниво на тестостерон во крвта (цинк)

Chela MZB Sport Formula Mega Caps е комплексна комбинација од три висококвалитетни активни состојки кои го олеснуваат секојдневното дополнување на исхраната со совршено апсорбирачки магнезиум, цинк и витамин Б6. Правилно избрани, од специјалисти од фармацевтската компанија Olimp Laboratories, делови од поединечни компоненти и нивното вистинско, повеќеслојно дејство докажано со научни истражувања, обезбедуваат ефикасна поддршка за физички и ментално активни луѓе.

Поединечните компоненти на додатокот во исхраната Olimp Sport Nutrition се тестирани за тешки метали, а суровините што се користат за производство се со висок квалитет. Вака се создаваат производите во фармацевтската компанија Olimp Laboratories. Со исполнување на светските стандарди. Од грижа за вашето здравје!

Со избирање Chela MZB Sport Formula Mega Caps и со секојдневното и редовно дополнување ќе добиете придонес за:
Нормално функционирање на нервниот систем (магнезиум, витамин Б6) и имунолошкиот систем (цинк, витамин Б6)
Нормална мускулна функција (магнезиум)
Нормален киселинско-базен метаболизам и нормално ниво на тестостерон во крвта (цинк)
За нормален метаболизам на макронутриенти (цинк)
Заштита на клетките од оксидативен стрес (цинк)
Намалување на замор и исцрпеност (магнезиум, витамин Б6)

 

Земете 1 капсула дневно, во текот на денот, со оброкот или непосредно пред легнување. 

Забелешка: Производот се препорачува за возрасни, како додаток во исхраната. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

 

Магнезиум бисглицинат (магнезиум аминокиселински хелат ALBION®), средства против стврднување - магнезиум оксид, магнезиумови соли на масни киселини; цинк бисглицинат (цинк аминокиселински хелат ALBION®), пиридоксин хидрохлорид – вит. Б6, капсула (желатин, боја: E 171).

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!