ZMA® 120caps

  • 1.400,00ден

Производ кој има уникатен систем на елементите - цинк и магнезиум - хелатни со амино киселини и витамин Б6.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.400,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3098

Ознаки:  zma120caps zma®120capsЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОНМагнезиумот придонесува за подобра мускулната функција, нормален енергетскиот метаболизам, нормална синтеза на протеини и за намалување на замор и исцрпеност.


Цинкот придонесува за одржување на нормален серумски тестостерон и на заштитата на кеточните состојки од оксидативно оштетување.


Витамин Б6 придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и регулирање на хормоналната активност.


Олимп ZMA е производ кој има уникатен систем на елементите - цинк и магнезиум - хелатни со амино киселини и витамин Б6. Тоа е природен нестеродна анаболна и антиоксидантна формула. Индивидуалните супстанции содржани во производот се од суштинско значење за секојдневна заштита на телото од штетните ефекти од претренираност, во врска со интензивна физичка активност, недостатокот на апетит, трауми, и т.н. оксидативниот стрес. Олимп ZMA придонесува за зголемување на нивото и активност на тестостеронот и го зголемува нивото на ИГФ-I и лептин кои се одговорни за подобро искористување на енергија и за подобрување на издржливоста и силата на телото. Производот го намалува протеинскиот катаболизам, ја поддржува изградбата на мускулната маса, ги спречува грчевите во мускулите, и ја ублажува болката поврзана со претренираност. Тоа ги неутрализира негативните ефекти од прекумерен тренинг, поддржува регенерација на телото и ја спречува појавата на оксидативниот стрес. Покрај тоа, тој ја подобрува концентрацијата и придонесува за длабоко релаксирачки сон. Барањата за елементите и витамин Б6, се зголемува заедно со зголемување на физичката активност. Олимп ZMA се препорачува за спортисти кои практикуваат спортски дисциплини и за физички активните луѓе. Консултации со лекар се наведени во случај на лица со бубрежни заболувања и бремени или доилки.


Олимп Лаб® - е првата компанија во светот која започна со масовно производство на додатоци во исхрабата во форма на хголеми капули познати под името Мега Капс®/Мега Капсули®

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!