SKULL FACE SHIELD

 • 490,00ден250,00ден

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 250,00ден

Достапност: На залиха

Производител: HARDCORE RULES

Код на продуктот: ХКР054

Ознаки:  skullfaceshieldФИТНЕСОБЛЕКА ОПРЕМА


Зошто да го заштитите вашето лице со бандана?

 • Ги покрива носот, ушите и вратот
 • Спречува прашина и студ
 • Штити од ветер
 • Контрола на мирис
 • Помага при одржување на хидратацијата
 • 100% полиестер микрофибер кој апсорбира/исфрла влага/пот. (мек материјал, лесно се дише)
 • Ultraviolet Protection Factor (UPF) 30+
 • Брзо се суши
 • Една големина одговара за сите
 • Достапна во различни бои и модели

Компактни се, мал простор зафаќаат што ги прави идеални за да можете да ги носите секаде со себе.
ШТО ПОВЕЌЕ СЕ ПРИПИЕНИ ОКОЛУ ЦЕЛОТО ЛИЦЕ ДАВААТ ПОДОБРА ЗАШТИТА

Уникатни и оригинални со висок квалитет унисекс бандани за Уста, Врат и Нос

СО ПРЕКРИВАЊЕ НА ВАШЕТО ЛИЦЕ ДОБИВАТЕ ТРИ БИТНИ РАБОТИ КОИ СЕ НАЈВАЖНИ ВО ОВОЈ МОМЕНТ:
1. ЈА НАМАЛУВАТЕ МОЖНОСТА НА ИНФЕКЦИЈА ОД КОРОНАВИРУС
2. ГИ ЗАШТИТУВАТЕ БЛИСКИТЕ ОКОЛУ СЕБЕ
3. ЈА НАМАЛУВАТЕ МОЖНОСТА НА ДОПИРАЊЕ НА ВАШЕТО ЛИЦЕ СО ВАШИТЕ РАЦЕ КОИ ПОСЛЕ ДИРЕКТНИОТ КОНТАКТ СО ЗАБОЛЕНО ЛИЦЕ СЕ ВТОР ПРЕНОСИТЕЛ НА ИНФЕКЦИИ ОД КОРОНАВИРУС,ГРИП И КОЈ БИЛО ОД НЕКОЛКУ СТОТИЦИ ДРУГИРЕСПИРАТОРНИ ВИРУСИ.

Маските се најдобриот начин за спроведување на мантрата „не допирајте го лицето“ за која слушаме за СОВИД-19. Коронавирусот, како и сите респираторни вируси, треба да влезе во мукозни мембрани во носот, грлото и очите за да предизвика инфекција. Ако успеете да го блокирате пристапот до овие критични точки за влез, ќе избегнете инфекција од коронавирус, грип и кој било од неколкуте стотици други респираторни вируси. За жал, ние луѓето сме релативно уникатни кај цицачите затоа што постојано ги допираме очите, носот и устата, навидум без причина на секои 2,5 минути.

Да станеме реални - нема да можеме веднаш да престанеме да правиме нешто што сме го правеле целиот живот.
Кој е одговорот? ПОКРИЈТЕ ГО ЛИЦЕТО СО МАСКА.

Ова ќе ви одбие пристап до вашето лице и ќе ве направи свесни колку често сте искушувани да ги допирате носот и устата. Немедицинската маска која нема заштитини филтри нема да ве заштити од директна кашлица или кивање од заразено лице, но доколку практикувате добро социјално растојание, секое покривање на лице е голема заштита од најголемата закана: сопствените раце.

Избувнувањето на коронавирусот „Ковид-19“ е нова болест и научниците сè уште проценуваат како се шири од личност до личност, но слични вируси имаат тенденција да се шират преку капки кашлица и кивање.
Кога заразено лице кашла или кивање, тие ослободуваат капки плунка или слуз. Овие капки можат да паднат врз луѓето во близина и можат да бидат директно вдишени или да се подигнат на рацете и потоа да се пренесат кога некој ќе го допре лицето, предизвикувајќи инфекција. Маските за лице нудат одредена заштита бидејќи блокираат течни капки.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!